CAST SA = innowacyjna technika foliowa. Co warto wiedzieć o tej firmie?

Decydując się na zakup folii stretch, warto wybierać producentów, którzy oferują najwyższej jakości produkty. Firmą, której z pewnością warto zaufać w tej kwestii, jest marka CAST – jedno z wiodących polskich przedsiębiorstw, zajmujących się produkcją folii stretch. Sprzedawana jest ona nie tylko klientom krajowym, ale również zagranicznym. Warto więc wiedzieć jak rozwijała się firma CAST na przestrzeni wielu lat swojej działalności, co posiada w swojej ofercie ten producent, dlaczego warto zacząć z nimi współpracę oraz co wyróżnia tę markę na tle konkurencyjnych firm z tej samej branży?

Jak rozwijała się firma CAST?

Firma CAST to jeden z większych producentów folii stretch w Polsce – swoją działalność zapoczątkowała w roku 1999. Na początku swojego istnienia firma zajmowała się dystrybucją opakowań przemysłowych. Po roku działalności marka CAST zaczęła rozwijać się w obrębie kraju poprzez budowanie coraz większej sieci dystrybucji opakowań przemysłowych. W 2001 roku nawiązała ona współpracę z polskim wiodącym producentem opakowań, jako jego oddział południowo-zachodni. Rok 2002 to moment, w którym firma CAST rozpoczęła swoją własną niezależną działalność, co rozpoczęło się od przejęcia polskiego wiodącego producenta przez światowego potentata branżowego.

Kolejne lata działalności firmy CAST to rozbudowa krajowego działu sprzedaży, pełna automatyzacja linii produkcyjnej, zakup wielu nieruchomości pod przyszłe inwestycje w park maszynowy, rozpoczęcie produkcji folii pre stretch METALINE oraz tulei papierowych, opatentowanie folii, która wykonana została w nanotechnologii oraz rozpoczęcie produkcji METALINE NCN. W 2017 roku firma CAST przekształciła się w spółkę akcyjną CAST. Kolejne etapy rozwoju firmy to inwestycje związane z budową nowych magazynów, rozpoczęcie produkcji folii do sianokiszonki ULTRAX oraz modernizacja i wymiana parku maszynowego w firmie. 

Oferta firmy CAST

Firma CAST posiada w swojej ofercie bogaty wybór różnego rodzaju produktów, które dostosowane są idealnie do potrzeb i wymagań rynku. W ofercie tej marki można znaleźć takie produkty jak:

 • Folia przemysłowa stretch – uniwersalna folia o szerokich zastosowaniach, występująca zarówno w wersji ręcznej, jak i maszynowej. 
  • Folia stretch STANDARD ręczna
  • Folia stretch STANDARD maszynowa
  • Folia stretch METALINE
  • Folia stretch FORCE
  • Folia stretch POWER
  • Folia stretch EKO
  • Minirolka
 • Folia rolnicza do sianokiszonki – folia służąca do zabezpieczenia sianokiszonki, co jest niezbędne w procesie jej produkcji oraz magazynowania. 
  • Folia rolnicza ULTRAX
  • Folia rolnicza E-TRAX

folia rolnicza cast

 • Tuleje papierowe – służące do nawijania folii, przewodów elektrycznych, sznurów, taśm, wykładzin podłogowych, tkanin, stali, metali nieżelaznych itp. 

Dlaczego warto współpracować z firmą CAST?

Marka ta ma ugruntowaną pozycję na rynku i stale się rozwija, a przy tym zapewnia niezawodność i terminowość produkcji oraz świadczonych usług. Marka ta współpracuje również z największymi firmami i jest bardzo aktywna w social mediach, co w obecnych czasach jest dużą zaletą. Warto więc nawiązać współpracę z producentem folii CAST, aby mieć stabilnego i mocnego partnera biznesowego. 

Co wyróżnia tego producenta folii stretch?

Firma CAST istnieje na rynku już od ponad 20 lat i przez ten czas zdołała wypracować sobie  wysoką pozycję na rynku i ustabilizować ją. Mimo tak dużego sukcesu przedsiębiorstwo to nie przestało się jednak rozwijać i z roku na rok oferuje ono coraz nowsze i bardziej dopracowane produkty, które trafiają zarówno do klientów krajowych, jak i zagranicznych. Firma ta z pewnością wyróżnia się na rynku innowacyjnością oraz wysoką jakością oferowanych produktów. Wiele autorskich technologii i rozwiązań, jakie zostały opracowane i wdrożone przez tę firmę, zostało opatentowanych, tylko to przedsiębiorstwo może korzystać z tych udogodnień i tworzyć tym samym niezawodne i w pełni dopracowane produkty.