Czy są jakieś różnice podczas wyboru paliwa do biokominka?

W ostatnich latach wzrosła popularność biokominków — to bardzo wygodne i estetyczne dodatki do naszych domów. Dzięki swojej formule i nowoczesnej technologii biokominki, mogą pojawić się w każdym domu, bez względu na to, czy jest to mieszkanie w bloku, czy też domek wolnostojący. Biokominki swój sukces zawdzięczają paliwom do biokominków, które posiadają neutralne właściwości. Warto zapoznać się z cechami płynów do biokominków, aby wybrać je mądrze.

Podstawowe cechy paliwa do biokominka

Paliwa do biokominka to specjalistyczne płyny, które stanowią w pełni ekologiczne źródło energii. Biopaliwa pozyskuje się z naturalnego alkoholu, którego efektami spalania są jedynie para wodna oraz dwutlenek węgla o zbliżonej ilości do wydychanego przez człowieka powietrza. Dzięki temu biopaliwa stanowią zupełnie bezpieczne dla zdrowia, ludzi i zwierząt, źródło energii. Dostępne na rynku biopaliwa są przebadane i zaaprobowane do użytkowania przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

 

paliwo do biokominka

Czas spalania paliwa do biokominka

Warto zwrócić uwagę na czas spalania biopaliwa. W zależności od rodzaju biopaliwa, a także wielkości płomienia — litr biopaliwa spala się w czasie od 2 do 5 godzin. Co istotne, temperatura, którą uzyskujemy na skutek spalania biopaliw, odczuwalna jest już w kilku pierwszych minutach od rozpalenia ognia. Kolejnymi zaletami jest też brak sadzy oraz popiołu, które występują w przypadku kominków tradycyjnych.

Zapachy płynów do biokominka

Niektóre biopaliwa posiadają olejki zapachowe, które okażą się skuteczne na przykład — podczas aromaterapii. Biokominki wykorzystywane są więc także jako urządzenia lecznicze. Oprócz kojącego pełnego uroku kominka, możemy wykorzystać płomień do aromaterapii. W tym celu należy zakupić specjalne płyny zapachowe. Podczas ich spalania w powietrzu pojawi się wybrany przez nas zapach. To zupełnie bezpieczne rozwiązanie, które umożliwi nam odświeżenie zapachu w pomieszczeniu lub nadanie mu dodatkowo niezapomnianego klimatu.

 

Jakie zapachy paliwa do biokominków są dostępne w sklepie Bofoco?

 

plyn do biokominka

Paliwa do biokominków występują w różnych wariantach zapachowych. Dzięki temu możemy dobrać idealny aromat do naszego domu. Warto przemyśleć ten zakup. Możemy skorzystać z kilku zapachów w jednym kominku — spalając je osobno. Jednym z najlepszych zapachów jest zapach leśny. Doskonale sprawdzi się, aby ożywić umysł i jednocześnie go odprężyć. Zapach leśny przywodzi na myśl lasy iglaste. Innym doskonałym wyborem może okazać się zapach kawowy. Ten wybór jest szczególnie polecany, kiedy chcemy pobudzić nasz umysł. Co ciekawe — pośrednicy sprzedaży mieszkań bardzo często wykorzystują płyny zapachowe do kominków, by skorzystać z możliwości, jakie daje marketing sensoryczny. Dlatego też oglądając urządzony dom z biokominkiem, możemy wyczuć nuty zapachowe powiązane z ciepłem domowego ogniska — zapach chleba, kawy.

Biokominki stanowią nowoczesny elementy wyposażenia domu, który doskonale oddaje rodzinną, ciepłą atmosferę. Spalane w biokominkach paliwo to specjalny płyn, który jest w pełni bezpieczny dla użytkowników. Warto zwrócić uwagę na to, że paliwa do biokominków nie różnią się zbytnio od siebie — długość spalania bardzo często zależna jest od wielkości płomienia, jaki zostanie ustawiony w urządzeniu. Warto jednak pomyśleć o wykorzystaniu biopaliw zapachowych. Dodatkowe aromaty mogą przysłużyć się naszym zmysłom. Na przykład zapach leśny wspomoże nas w relaksie, a kawowy pobudzi umysł podczas pracy.