Dlaczego kierowca C+E tak chętnie wyjeżdżą do Anglii zamiast pracować w kraju?

Kierowcy C+E coraz częściej decydują się na pracę poza granicami naszego kraju. Według statystyk najchętniej korzystają oni z oferty pracy w Anglii – nic dziwnego, w wielu aspektach przewyższają one oferty kierowane z polskiego rynku. Dlaczego takie rozwiązanie jest częstym wyborem kierowców C+E? Czego możemy spodziewać się od zagranicznych pracodawców?

Wysokie wynagrodzenia i możliwość podwyżki

Decydując się na wyjazd do Anglii w celach zarobkowych, większość osób motywuje chęć uzyskania wyższej pensji. Podobnymi kwestiami kierują się również polscy kierowcy C+E. Mimo, że w Polsce nie mogą oni narzekać na zbyt niskie pensje, w przypadku ofert w Anglii stawki są wielokrotnie wyższe, co skutecznie motywuje do rozpoczęcia pracy poza granicami naszego kraju. Wynagrodzenie tygodniowe w Anglii niekiedy jest równe miesięcznemu wynagrodzeniu w Polsce i może wynosić nawet 700-900 funtów. Zarobi zależnie od regionu czy firmy oferującej pracę mogą się znacznie różnić, jednak zawsze będą one przewyższały polskie standardy. Ponadto pracodawcy bardzo często organizują dodatkowe darmowe kursy zarówno językowe lub obejmujące inne dziedziny, które zwiększają umiejętności pracowników. Jest to dodatkowy element, który odróżnia polskie standardy współpracy z zagranicznymi. Warto również pamiętać, że ze względu na panujące wysokie zapotrzebowanie na kierowców C+E w Anglii pracodawcy bardzo często zgadzają się na wyższe stawki uzyskane dzięki negocjacjom.

Wysokie zapotrzebowanie na kierowców

kierowca CEPrzeglądając oferty pochodzące z Anglii odnośnie poszukiwanego kierowcy C+E można odczuć, że istnieje tam stały brak chętnych do pracy w tym zawodzie. Nie mija się to z prawdą. W Wielkiej Brytanii już od kilkunastu lat istnieje niedobór wykwalifikowanych osób, które byłby chętne do prowadzenia pojazdów z kategorii C+E. Powoduje to, że Polacy chętni do podjęcia pracy mogą wybierać zarówno gdzie i ile godzin są w stanie pełnić swoje obowiązki, a niekiedy możliwa jest również negocjacja stawki. Pracodawcy w Anglii bardzo często są ugodowo nastawieni i zgadzają się na stawiane warunki ze względu na chęć utrzymania przy sobie kierowcy. Będąc osobą zainteresowaną pracą jako kierowca w Anglii koniecznie należy regularnie przeglądać spływające oferty. Warto również zastanowić się czy poszukujemy pracy sezonowej czy długoterminowej. Dzięki wcześniejszemu ustaleniu podstawowych dla nas priorytetów znacznie łatwiej będzie odrzucić niepotrzebne propozycje pracy i zaaplikować tylko do tych najtrafniejszych.

Szkolenie i dobre warunki współpracy

Bardzo wielu kierowców C+E, którzy zdecydowali się na podjęcie pracy w Anglii otrzymuje od pracodawców możliwość skorzystania z darmowych szkoleń, które podnoszą ich kwalifikacje. Są to zarówno kursy związane bezpośrednio z branżą motoryzacyjną lub kursy językowe dzięki którym dalsza współpraca będzie znacznie łatwiejsza. Organizowane szkolenia zazwyczaj są bezpłatne – kierowca może zdobyć cenne umiejętności bez konieczności wkładania w nie własnych pieniędzy.

Pracodawcy w Anglii zazwyczaj nie wymagają dużych umiejętności językowych, dobrym pomysłem jest jednak samodzielne zadbanie o ten aspekt przed rozpoczęciem pracy. Komunikacyjna znajomość języka angielskiego oraz innych języków będzie znacznym ułatwieniem zarówno dla pracującego jak i pracodawcy, jednak nawet ze słabą znajomością można trafić na ofertę, która przyniesie zatrudnienie. Warto już w trakcie przeglądania ofert szukać informacji na temat konieczności znajomości języków. Dzięki temu możliwe będzie z góry wykluczenie pewnych propozycji co skróci czas szukania odpowiedniej oferty.