Ile kosztują nowe ciągniki rolnicze?

Ciągnik rolniczy jest najważniejszą maszyną każdego gospodarstwa rolnego. Jest to ważna, ale także bardzo kosztowna inwestycja, którą należy bardzo dokładnie przemyśleć pod względem różnych kluczowych czynników technicznych oraz funkcjonalnych.

Dużo rolników kupuje ciągniki używane, jest to znacząco tańsze rozwiązanie jednak tylko nowy ciągnik daje gwarancję pełnej sprawności i nowoczesnych rozwiązań. Na początku warto zainwestować w nowy i sprawdzony sprzęt, który najczęściej jest dość kosztowny, jednak z czasem koszty te szybko się zrekompensują dzięki bezawaryjnej i wydajnej pracy ciągnika.

Podstawowe modele ciągników zaczynają się już od kilkudziesięciu tysięcy złotych i mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy. Cena zależy głównie od zaawansowanej konstrukcji, parametrów silnika oraz technologii i gabarytów ciągnika.

Nowy ciągnik – czy to opłacalne?

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że zakup nowych ciągników jest nieopłacalny i lepiej zainwestować w używane maszyny. Owszem jest w tym trochę prawdy, jednak należy pamiętać, że jakość i możliwości a co za tym idzie także wydajność nowych ciągników z roku na rok regularnie wzrasta. Solidny, nowy ciągnik przeznaczony do małego lub średniego gospodarstwa kosztuje już w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie jest to zbyt wygórowana cena za możliwości i funkcjonalność nowego ciągnika.

Nowa maszyna może posłużyć przez wiele lat bez poważniejszych awarii co znacząco obniża koszty jej utrzymania względem używanych maszyn.

Ciągniki przystosowanie do pracy w wielkich gospodarstwach rolnych mogą kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. Jednak są to maszyny o najwyższym standardzie technologicznym dysponujące ogromną mocą oraz niezawodnością. Początkowy koszt taniej maszyny może się wydawać ogromny, jednak możliwości jakie ona daje podczas prac w gospodarstwie zdecydowanie są warte tej ceny.

Ciągniki firmy Deutz-Fahr

Deutz-Fahr to znana i ceniona niemiecka marka produkująca maszyny rolnicze już od kilkudziesięciu lat. Ciągniki tej marki znane są z niskiej awaryjności, dużej funkcjonalności, wydajności oraz bezpieczeństwa. Wprowadzono w nich wiele zautomatyzowanych procesów, które zdecydowanie ułatwiają i przyspieszają codzienną pracę.

Marka Deutz-Fahr stawia przede wszystkim na:

  • wysoką jakość,
  • wydajność, innowację,
  • nowoczesność.

Dzięki temu produkowane przez tą firmę ciągniki, uważane są za jedne z najnowocześniejszych urządzeń tego typu na rynku. Deutz-Fahr posiada bardzo szeroką gamę ciągników przeznaczonych do różnych zadań. Dlatego też każdy klient znajdzie w ofercie tej marki ciągnik, który spełni jego oczekiwania.

koszta ciągników rolniczych

Koszt części zamiennych do ciągników Deutz-Fahr

Cena ciągników Deutz-Fahr może nie należy do najniższej, ale za to otrzymuje się gwarancję najwyższej jakości i niezawodności. Z racji popularności marki, na rynku występuje ogromna ilość części do ciągników, zarówno tych oryginalnych jak i zamienników. W sprzedaży są również konkretne akcesoria pasujące do ciągników tej marki oraz dedykowane oleje.

Ceny tych części i akcesoriów nie są wygórowane a dzięki ich dostępności na rynku wymiana jest bardzo szybka i bezproblemowa. Dodatkowo inwestując w nowy ciągnik mamy na niego gwarancję co skutecznie niweluje wszelkie koszty spowodowane ewentualnymi niespodziewanymi awariami.

Osoby zainteresowane kupnem nowego ciągnika sprawdzonych i cenionych marek, zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Jaskot, która prowadzi sprzedaż ciągników rolniczych we Wrocławiu, ale także całym kraju i poza jego granicami. W ofercie firmy znajdą Państwo także części zamienne i akcesoria do wszystkich modeli maszyn firmy Deutz-Fahr.