Na czym polega serwis komputerów w firmie?

Na rynku pojawia się coraz więcej serwisów komputerowych oferujących usługi dla klientów biznesowym. Większość współczesnych firm swą pracę opiera na komputerze, dlatego potrzebny jest ktoś, kto w razie usterki, przyjedzie i rozwiąże problem. Rozwój branży komputerowej jest na takim poziomie, że wymaga od podejmujących się naprawienia ludzi odpowiednich kompetencji zawodowych, tym sposobem powstały wyspecjalizowane serwisy komputerowe.

Profesjonalny serwis komputerów

Biznes w dzisiejszych czasach znacznie opiera się na komputerach i laptopach, często zepsuty komputer dla firmy oznacza mniejszą ilość wykonanych potrzebnych zadań, dlatego w wypadku zepsucia się sprzętu potrzebuje ona pomocy szybkiej, fachowej i samodzielnej. Na tym skupiły się nowoczesne serwisy komputerów, oprócz naprawy mają w swojej usłudze wszystkie czynności niezbędne, aby firma nie musiała robić dużo więcej niż zgłoszenie usterki.

Serwisy kierujące swą usługę dla klientów biznesowych pracują w terenie, ponieważ dojeżdżają do firmy w celu rozpoznania usterki i jej naprawienia. Komputery zostają poddane naprawie w firmie klienta, chyba że sprawa wymaga o wiele dłuższego czasu pracy, wówczas sprzęt zostanie zabrany do serwisu. W wypadku zabrania komputera profesjonaliści starają się pracować, najszybciej jak się da, sprawa nie zostaje przełożona na za parę dni, gdyż sprzęt musi być oddany najlepiej już następnego dnia.

Serwis wtedy przejmuję także problem transportu i wydaję specjalny kwitek potwierdzający usługę.

Zazwyczaj zakres usług serwisów komputerowych jest szeroki. Podejmują się oni naprawy laptopów, komputerów stacjonarnych, a czasem i notebooków. Od serwisu można się również spodziewać porad dotyczących prawidłowego użytkowania sprzętu.

Serwisy współpracujące z dużymi firmami mają świadomość, jak istotnym dla tych firm narzędziem pracy jest komputer, dlatego używają części wymiennych sprawdzonych marek.

Serwis komputerowy przeważnie oprócz naprawy dodatkowo wykonuje też odwirusowanie, przyspieszanie i konfiguracje sprzętu oraz czyszczenie programowe i mechaniczne urządzeń.

 

Naprawy oferowane przez większość serwisów komputerowych:

 • Naprawianie skutków działania wirusów – wiąże się to z reinstalacją systemu i dokładnym przeskanowaniu dysku.
 • Rozszerzenie pamięci – czyli dodanie pamięci krótkotrwałej RAM. Zabieg trwa naprawdę parę minut.
 • Naprawy urządzeń po zalaniu – sprawa wydaje się albo prosta, albo nie do naprawienia, aczkolwiek warto oddać sprzęt w profesjonalne dłonie, które sprawdzą, co się dzieje i w razie potrzeby wymienią odpowiednie podzespoły.
 • Płyty główne w laptopach – naprawa i wymiana tego podstawowego elementu urządzenia.
 • Wymiana matrycy – serwisanci doradzają wybór właściwej matrycy, mogą również na prośbę zamontować ją.
 • Wymiana dysków twardych – jest ważny element komputera stanowiący magazyn danych.
 • Układy graficzne – naprawa i wymiana, wymaga profesjonalnej diagnozy.
 • Odzyskiwanie danych – usługa nie zawsze jest możliwa, ponieważ niektóre usterki uniemożliwiają odzyskanie danych, w szczególności te mechaniczne. Można dowiedzieć się, czy istnieje taka możliwość.
 • Gniazda zasilania – wymiana, jest prostą i niedrogą operacją.
 • Konserwacja układu chłodzenia – zabieg zapobiega zwolnieniu procesora i zmniejsza zagrożenie pojawienia się potencjalnych usterek.
 • Personalizacja komputera – wgranie odpowiedniego oprogramowania, tak aby komputer mógł właściwie spełniać swoje funkcje.

Podane wyżej naprawy są podstawowymi zadaniami serwisów. Istnieje jeszcze wiele niespodziewanych usterek, w wypadku pojawienia się jakiejś, odpowiedzialni ludzie z firmy, zgłaszają problem i nie muszą się już więcej o to martwić.

To serwis komputerowy jest od zaradzenia problemu i wytłumaczenia konsekwencji swoich zabiegów. Ciekawą również ofertą jest personalizacja komputera, która pozwala na większy komfort pracy przy komputerze.


Poszukujesz specjalistycznej firmy świadczącej usługi z zakresu obsługi serwisowej komputerów? Odwiedź witrynę aitik.pl i sprawdź pakiety obsługi IT dla siebie!

Pomoc na żądanie