Oświetlenie sklepu kluczem do sukcesu

Obecnie, sklepy przypominają pomysłowe i oryginalne wystawy. Świetnie wyeksponowane produkty mogą zostać lepiej zauważone właśnie dzięki odpowiedniej ekspozycji. Jednak, kluczową rolę w każdym sklepie pełni oświetlenie. Światło padające na produkty, musi być wystarczająco mocne. Każdy właściciel sklepu chce jak najlepiej wypromować swoje produkty – w tym celu ustalane są normy oświetlenia sklepów. Towar ma być nie tylko widoczny i właściwie ułożony. Często bowiem, w sklepach, strumienie światła kierowane są na nowe kolekcje lub na produkty miesiąca.

Oświetlenie dla sklepów

Celem każdego właściciela sklepu, jest sprzedawanie towaru w jak największej ilości oraz jego promowanie. Stosowanie nowych i sprawdzonych metod oświetlania sklepu, zapewnia rosnącą sprzedaż i stałe zainteresowanie naszymi produktami i sklepem.

światło padające na suknie

W momencie, gdy wchodzimy do sklepu, podświadomie zwracamy uwagę na oświetlenie i na towar. Każdy z nas reaguje praktycznie tak samo, gdy oświetlenie w sklepie jest niewystarczające lub po prostu złe. Gdy nie możemy skupić swojej uwagi przez złe oświetlenie, męczymy się i wychodzimy ze sklepu. Światło w sklepie pozwala nam dostrzec wszelkie wyłożone produkty. Dużą pomocą jest zastosowanie kilku różnych kolorów świateł. Często, praktyka ta stosowana jest w przypadku nowych kolekcji, rocznicy istnienia sklepu lub z innych okazji.

W dzisiejszych czasach, bardzo łatwo wyróżnić się nawet w kwestii oświetlenia. Dzięki nowym rozwiązaniom, możemy sięgać po coraz to nowsze i lepsze rodzaje lamp, żarówek, nie przepłacając. Stosowanie bardziej pomysłowych rozwiązań, gwarantuje wzrost klienteli. Warto również dodać, że cały sklep nie jest oświetlany jedynie przez lampy znajdujące się na suficie. Wszelkie półki są bardzo często podświetlane malutkimi lampkami typu LED. Sklepy z odzieżą, porcelaną czy księgarnie – wszystkie rodzaje mogą zostać oświetlone w taki sposób, by zwiększyć liczbę klientów.

sklep z oświetleniem

Jak oświetlenie sklepu wpływa na klientów?

Przede wszystkim, wszystko jest widoczne dzięki dobraniu odpowiedniego źródła światła. Wystawy sklepowe zawsze są lepiej oświetlone, by podświadomie ‘’przywołać’’ klienta. Lampy LED, naturalne żarówki oraz halogeny – są to najczęściej wykorzystywane źródła światła. Każdy potencjalny klient może się zainteresować towarem, gdy dokładnie go widzi. Dzięki lampom, możemy zobaczyć wszystkie kolory i odcienie produktów. Np., w sklepach kosmetycznych, wszystkie rodzaje szminek czy lakierów do paznokci, są razem ułożone, a gablotka w której się znajdują, jest bardzo dobrze oświetlona. Rozpoznanie i dopasowanie kolorów jest więc możliwe dzięki mocnym lampom.

Oświetlenie jest kluczową kwestią w funkcjonowaniu sklepu. Jeśli dokładnie widać towar z daleka, przed wejściem do sklepu, świadczy to o zaangażowaniu właścicieli w swój sklep. Jeśli widzimy towar przejrzyście, możemy dostrzec niektóre produkty – możemy mieć pewność, że we wnętrzu sklepu, światło jest jeszcze lepsze. Jeśli jesteś zainteresowany wprowadzeniem innowacyjnego rozwiązania oświetlenia LED.