Przyssawki przemysłowe

Przyssawki to niewielkie elementy, które pomagają nam wykonywać wiele trudnych czynności. Każdy rodzaj przyssawek jest przeznaczony do stosowania w konkretnej branży lub gałęzi przemysłu. Ogólnie, podstawowym zadaniem ssawek jest przymocowanie większości materiałów do powierzchni płaskich, pofałdowanych, a nawet przetłuszczonych i chropowatych. Obecnie, ze względu na wzrastające zapotrzebowanie, dostępne są ssawki o różnej wielkości, szerokości i wytrzymałości. Najczęściej, wybieramy ssawki płaskie, które można dopasować praktycznie do każdej powierzchni. Warto dodać, że przyssawki mogą służyć do mocowania niewielkich przedmiotów, jak i ogromnych maszyn. Dzięki rozwiniętej technologii i dostępnym materiałom, każdy z nas ma możliwość zakupienia właściwego rodzaju przyssawek, który będzie spełniał nasze oczekiwania.

Przyssawki – silikonowe, próżniowe i podciśnieniowe – klasyfikacja

Najbardziej znanym rodzajem ssawek, są ssawki silikonowe. Silikon to dość powszechnie dostępny materiał. W większości przypadków, przyssawki wykonuje się z silikonu oraz domieszek innych materiałów, np. tworzywa sztuczne, kauczuk, poliuretan czy perbunan. Dzięki zastosowaniu ssawek silikonowych, ułatwiamy sobie przenoszenie ciężkich elementów w pozycji pionowej i poziomej. Najlepiej stosować takie przyssawki w przypadku powierzchni szklanych, sztywnych powierzchni, plastikowe elementy oraz blachy czy opakowania.

Wśród szerokiego asortymentu, możemy również wyróżnić przyssawki próżniowe. Są one wykonywane z elastycznych materiałów. Dzięki temu, przyssawka taka będzie lepiej uszczelniać, a jej odkształcenie jest dość charakterystyczne. Dzięki wysokim właściwościom uszczelniającym, ryzyko związane z wyciekiem jest zminimalizowane. Poprzez zastosowanie ssawek próżniowych, możemy przenosić różne elementy w poziomie i w pionie. Dodatkowo, ssawki takie swoje zastosowanie znajdują przy przenoszeniu pudełek z kartonu, blach czy wytłoczonych elementów. Ssawki próżniowe często są wykonywane z poliuretanu i z silikonu.

Przyssawki podciśnieniowe z kolei pozwalają na zabezpieczenie sprzętów domowych i tych, które znajdują się w zakładach pracy. Ten typ przyssawek należy dobrać szczególnie uważnie. Ssawki podciśnieniowe dzielą się najczęściej według kształtu oraz przeznaczenia. Istnieją przyssawki uniwersalne oraz specjalistyczne. Uniwersalne przyssawki są najczęściej płaskie i mieszkowe. Służą do przenoszenia przedmiotów o płaskich powierzchniach. Poza tym, ich budowa pozwala na szybkie chwytanie przedmiotów i bezpieczne przenoszenie ich. Istnieją przyssawki owalne i okrągłe.
Ssawki przeznaczone do specjalnych zadań, świetnie nadają się do przenoszenia blach, szklanych tafli, drewna, opakowań i plastiku.

Gdzie dostać przyssawki?

Ssawki i przyssawki do szkła różnego rodzaju można dostać w specjalistycznych sklepach stacjonarnych lub internetowych. W wielu przypadkach, możemy zamówić zaprojektowanie przyssawki oraz jej wykonanie w odpowiednich ilościach. Ze względu na wciąż rosnący popyt na meble, usługi budowlane lub wykonywanie ciężkich maszyn itp., rola przyssawek jest kluczowa w wielu dziedzinach przemysłu i produkcji. Możliwość zaprojektowania przyssawek na życzenie klienta znacznie ułatwia wykonywanie wielu procesów.

W dzisiejszych czasach, elementy, które stosowane są we wszystkich gałęziach przemysłu, są wykonywane z różnych tworzyw. Wymienione wyżej rodzaje przyssawek znacznie ułatwiają nam zadanie, które polega na mocowaniu niektórych przedmiotów i przenoszenia ich. Przyssawki silikonowe, próżniowe i podciśnieniowe są stosowane do wielu zadań.
Funkcjonalność przyssawek można przypisywać odpowiednim projektom oraz wykonaniu. Tworzywa elastyczne, które wykorzystuje się podczas produkcji, są selektywnie dobierane.
Ssawki są dostępne w wielu miejscach i w różnych rodzajach, wielkościach, stworzone z różnorodnych materiałów. Warto znać ich podział i podstawowe zastosowania. W wielu przypadkach, zastosowanie odpowiedniej przyssawki ma kluczowe znaczenie przede wszystkim dla bezpieczeństwa.