Szklane kabiny sanitarne – czy warto je kupować?

Co zrobić kiedy poszukujemy unikalnego rozwiązania do łazienki czy toalety? Niezależnie od tego, czy mówimy o ekskluzywnym hotelu, czy eleganckim spa, świetnie sprawdzają się kabiny sanitarne wykonane z hartowanego szkła. Często to sposób na nadanie danej przestrzeni nowego wyglądu bez potrzeby przebudowy całego pomieszczenia.

Zalety szklanych kabin sanitarnych

Szklane kabiny sanitarne są dostępne w estetycznych wzorach i niezwykle popularne wśród architektów i projektantów wnętrz. Pozwalają tworzyć piękne, eleganckie i nowoczesne wnętrza łazienkowe. Szklane kabiny pomagają wyodrębnić fragment przestrzeni, a jednocześnie jej nie zagracać.

Ważną zaletą wyboru szklanych kabin sanitarnych w porównaniu z innymi materiałami jest to, że wymagają one mniej konserwacji. Są trwałe i bardzo łatwe do czyszczenia. Szanse na gromadzenie się pleśni są niewielkie. Zaleca się nałożyć szklaną powłokę ochronną podczas montażu, ponieważ zmniejszy to plamy z wody i mydła. Są dobrze zbudowane i dlatego wymagają bardzo niewielu napraw.

Szklane kabiny sanitarne szczególnie sprawdzają się w niewielkich przestrzeniach. Jeżeli projektujemy małe pomieszczenie to szklana obudowa jest tym, czego potrzebujemy, aby przestrzeń wyglądała na większą i bardziej przestronną. Sprawi, że łazienka będzie wyglądać na znacznie większą niż jest w rzeczywistości. Da również znacznie bardziej efektowne rezultaty niż zamknięte przegrody. Ponadto pozwoli na lepszy przepływ powietrza w porównaniu z kabiną prysznicową z metalową ramą lub tradycyjną zasłoną.

kabiny szklane

Kolejną zaletą wyboru szklanych kabin sanitarnych jest to, że można je dostosować. Na rynku dostępna jest szeroka gama personalizowanych szklanych kabin i szklanych drzwi. Możemy przeglądać ich kolekcję i wybrać takie rozwiązanie, które idealnie pasuje do naszych potrzeb.

Szklane kabiny sanitarne są bezpieczniejszą opcją niż nieszczelne zasłony prysznicowe, które stwarzają ryzyko poślizgnięcia i upadku, szczególnie dla młodych i starszych osób odwiedzających hotel. Znacząco zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia jakiegokolwiek wypadku w łazience, ponieważ na podłodze będzie mniej wody. Dodatkowo zmniejsza to bałagan i potrzebę sprzątania po prysznicu. Szklane kabiny sanitarne są wykonywane ze szkła hartowanego, które jest bardzo odporne na uderzenia. Szacuje się, że taki rodzaj szkła jest pięciokrotnie mocniejszy niż zwykłe szkło.

W przypadku hoteli, spa, czy nawet prywatnych nieruchomości, ogromną zaletą zakupu szklanych kabin sanitarnych jest zwiększenie wartości danej nieruchomości. Zarówno względy praktyczne, jak i estetyczne, sprawiają, że każdy chętniej zostawia swoje pieniądze w obiektach z takim eleganckim wyposażeniem.

Szklane kabiny sanitarne do większych przestrzeni

Powinniśmy pamiętać, że szklane kabiny sanitarne możemy zainstalować również w miejscach, gdzie planujemy klika toalet czy pryszniców. Wiele osób zakłada, że szkło musi być przezroczyste i nie sprawdzi się w takich przestrzeniach – jednak to nie prawda. Jest ono higieniczne, wytrzymałe i odporne na akty wandalizmu, więc idealnie sprawdza się właśnie w takich miejscach. Może mieć ono mleczny odcień, dzięki czemu zapewni niezbędną intymność. Jednocześnie będzie ono łatwe do sprzątania.

Na szklane kabiny sanitarne zazwyczaj decydują się przedsiębiorcy, którym zależy na tym, aby każda przestrzeń była elegancka i miała wyjątkowy design. Właśnie ten materiał jest w stanie zapewnić nam taki wygląd. Jednocześnie jest on niezwykle praktyczny, co liczy się w każdym biznesie. Kiedy chcemy mieć pewność, że nasze kabiny sanitarne będą miały długą żywotność najlepiej jest się zdecydować na te wykonane ze szkła hartowanego połączonego ze stalą nierdzewną.