Usługi wynajmu dźwigów – co warto o nich wiedzieć?

Wynajem dźwigów, jest dziś dość często zamawianą usługą. Rozrost firm i miast wymaga stosowania najlepszych narzędzi. Dźwig jest jednym, który z łatwością pomoże nam wybudować niejeden wieżowiec, dokonać rozbiórki czy zapewnić przenoszenie wielkogabarytowych i ciężkich elementów. Zastosowania dźwigów są doceniane przez wiele firm i osób prywatnych.
Na samym początku, warto wspomnieć, że dźwig jest niezwykle wytrzymałą maszyną. Są one w stanie podnieść nawet kilkaset ton. Zastosowania dźwigów są dość mnogie, przez co wiele firm decyduje się na zakup kilku tych maszyn. Obecnie, coraz częściej możemy spotkać się z możliwością wynajęcia dźwigu.

Jak wyglądają usługi dźwigowe?

Opłacalnym dla wielu firm, jest wypożyczanie maszyn oraz udostępnianie ich innym firmom lub osobom prywatnym, wraz z operatorem. Aby operować dźwigiem, potrzebne są specjalne uprawnienia.
Najczęstsze usługi, jakie możemy zamówić w firmie, to między innymi:

  • Dokonywanie montażu oraz demontażu budynków i innych budowli, w tym elementów ciężkich – także żelbetonowych i stalowych,
  • Montaż i demontaż elementów takich jak kominy czy piece,
  • Załadunek i rozładunek przedmiotów o wielkich gabarytach,
  • Instalacja maszyn i urządzeń na wysokości,
  • Obsługa billboardów,
  • Naprawa lamp ulicznych, maszyn, urządzeń i elewacji,
  • Różnorodne prace budowlane,

Oprócz wymienionych czynności, wiele firm wykonuje dodatkowe usługi, w zależności od potrzeb klienta.
Właściwości maszyny, jaką jest dźwig, pozwalają na jego szerokokątne zastosowanie. Dźwigi, jakie wykorzystuje się do konkretnych zadań, mają różne modele, wymiary i typy. Możliwość dopasowania właściwej maszyny, pozwala nam na wykonanie każdego rodzaju pracy.
W dzisiejszych czasach, powstaje coraz więcej budowli, elewacji, instalacji oraz innych elementów. Konieczne jest więc użycie właściwej maszyny – w znacznej większości wybieramy dźwig ze względu na jego zalety. Prace na wysokościach, są szczególnie trudne i wymagające. Mając do czynienia z ciężkimi przedmiotami o dużych gabarytach i niestandardowych kształtach, musimy posłużyć się dźwigiem.
Warto również dodać, że bardzo często firmy oferują także doradztwo w zakresie czynności związanych z korzystaniem z dźwigu. Co prawda, znaczna większość firm oferuje wynajem dźwigu wraz z operatorem, jednak często można wynająć samą maszynę. Jeśli w danym miejscu jest osoba, która posiada odpowiednie uprawnienia i umiejętności, sam dźwig często wystarczy. Jednak maszyny są bardzo różne – wiążą się z tym ewentualne niepewności i problemy. Trzeba więc pamiętać, że można skorzystać z wiedzy i porad specjalistów.

wynajem dźwigów wrocław

Kto może wynająć usługi dźwigiem?

Usługi dźwigiem mini żurawiem są dostępne przede wszystkim dla firm, które wykonują powyżej wymienione czynności. Znaczna większość klientów, którzy korzystają z takich usług, należą do grona właścicieli/ przedstawicieli firm. To ich zadaniem jest zorganizowanie ekipy budowlanej oraz porządnego sprzętu. Dźwig, jako maszyna konieczna do zastosowania w powyższych przypadkach, musi być również właściwie dobrana według potrzeb klienta.
Drugą grupą klientów, która często korzysta z usług wynajmu mini dźwigów, są klienci indywidualni. Osoby, które są właścicielami wysokich billboardów, wysokich budynków lub tacy, którzy nadzorują budowę domu – równie korzystają z usług wynajmu dźwigów. Maszyny te, jako silne i wytrzymałe, są wielofunkcyjne – prace, które można dzięki nim przeprowadzić, pozwolą na rozbudowanie naszej posesji, zamontowanie reklam na nośnikach i wiele innych.
Zarówno klienci prywatni, jak i firmowi, mają możliwość skorzystania z tego samego wachlarza usług. W dzisiejszych czasach, nietrudno jest znaleźć odpowiednią firmę, która udostępni nam dźwig wraz z operatorem. Często, klienci korzystają z opcji jaką jest indywidualna potrzeba. Czynności, jakie wykonuje operator dźwigu, mogą wykraczać za te wymienione powyżej. Jeśli wchodzą one w zakres możliwości danego dźwigu, operator może je wykonać specjalnie dla nas.

Usługi wynajmu dźwigów, są dziś szczególnie popularne. Firmy, które oferują takie usługi, bardzo często mają do dyspozycji różne rodzaje dźwigów. Przed wynajęciem dźwigu, każdy klient ma więc możliwość uzgodnienia , jaki wymiar musi mieć dźwig, jaką wytrzymałość oraz wszelkie właściwości, gabaryty i inne pomiary. Każda maszyna jest specjalnie opisana na stronie firmy i oznaczona tak, byśmy mogli dokonać właściwego wyboru.