Różnice, jakie zachodzą pomiędzy kabinami tradycyjnymi, a systemowymi

Przede wszystkim, należy przypomnieć, czym charakteryzują się poszczególne typy kabin. Opisując kabiny tradycyjne, mamy w głowie obrazek nieświeżych toalet publicznych na zapomnianym i zaniedbanym dworcu PKS. Nie można oczywiście całkowicie negować tego systemu, w jaki wciąż funkcjonuje mnóstwo toalet publicznych. Kabina tradycyjna jest znana również pod nazwą ‘kabina murowana’. Określenie to bierze się z faktu, iż kabiny tradycyjne są całkowicie zabudowane. Nie posiadają wymaganego prześwitu, a ich ściany sięgają sufitu. Dodatkowo, w kabinie tradycyjnej panuje w pewnym sensie ‘’zaduch’’. Jest to miejsce najczęściej niewietrzone. Poza tym, w przypadku gorącej pogody, toaleta taka może się zapełnić większą ilością zarazków. Kabina murowana jest dość trudna w utrzymaniu jej w nieskazitelnej czystości, co jest konieczne w przypadku toalet. Jeśli natomiast chodzi o jakikolwiek remont – należy skuć wszystkie kafelki i wyburzać ściany. Toalety tradycyjne mają też mało miejsca, co nie każdego jest komfortowe.

Z kolei kabiny systemowe to nowoczesne rozwiązanie dla miejsc publicznych. Coraz częściej ten typ kabin jest zakupywany do centrów handlowych, do szkół, do restauracji, hoteli, sal weselnych lub imprezowych itp. Kabiny systemowe posiadają prześwit wynoszący 15 cm, nie są w pełni zabudowane, więc w razie omdlenia, które może zdarzyć się w kabinie, można będzie szybko zareagować. Płyty systemowe są delikatnym i lekkim materiałem. Dzięki jego zastosowaniu, mamy możliwość na skorzystanie z toalety, w której nie unosi się zapach wilgoci spowodowany ciągłym zamknięciem. Kabiny systemowe są wykonywane z tworzyw wodoodpornych. Poza tym, płyty nie brudzą się (w niektórych przypadkach nie brudzą się aż tak szybko J), są odporne na uderzenia, obtarcia oraz na działanie środków chemicznych. Dzięki temu mamy zagwarantowaną dłuższą żywotność kabin. Jeśli chodzi o sprzątanie kabin systemowych, można to wykonać z łatwością.

kabiny toalety

Na czym polega przewaga kabin systemowych?

W dzisiejszych czasach stawia się przede wszystkim na jakość. Nowoczesne rozwiązania, jakie zapewnia nam zastosowanie kabin systemowych, są wrażane w życie przez wielu właścicieli danych placówek oraz przez dyrektorów szkół. Kabiny systemowe posiadają wymagane prześwity, czego nie można powiedzieć o kabinach tradycyjnych. Poza tym, w kabinie systemowej jest dużo miejsca. Kabiny te są o wiele prostsze do czyszczenia, niż kabiny tradycyjne. Warto wspomnieć o tym, że w kabinie tradycyjnej dość często są drewniane drzwi. W przypadku gruntownego czyszczenia toalet, drzwi i futryny narażone są na działanie różnych środków chemicznych, które służą do czyszczenia. Ponadto, kabiny systemowe są wykonane z lekkich płyt, co usprawnia proces montowania ich. W przypadku remontu lub wymiany kabin systemowych na nowsze, procedura remontowa trwa bardzo krótko. W przypadku kabin tradycyjnych, musimy znacznie wydłużyć czas remontu – skuwanie kafelków z podłogi i najczęściej też ze ścian bardzo długo trwa i jest to dość brudna robota. Warto wspomnieć również o tym, że w każdej kabinie systemowej mamy opcję przekręcić zamek tak, by z zewnątrz było widoczne, czy kabina jest wolna czy zajęta. Kabiny systemowe  są tańsze, bardziej praktyczne, łatwiejsze w utrzymaniu i w czystości. Tworzywa wykorzystywane do produkcji płyt systemowych, są wykonywane z tworzyw takich jak melamina, laminat, płyty wiórowe itp., co gwarantuje nam trwałość kabin i dłuższy czas żywotności kabin.

Szeroki wybór wysokiej jakości kabin systemowych można znaleźć w ofercie firmy Green Panel. Asortyment firmy jest dosyć szeroki, dzięki czemu każdy Klient może znaleźć prdoukt idealnie dopasowany do jego potrzeb oraz oczekiwań.